Az OTP pénzügyileg is lezárta szerbiai bankvásárlását, amelyben Societe Generale Csoport szerb leánybankja és leányvállalatai az OTP Bank százszázalékos tulajdonába kerültek – közölte az OTP a Budapesti Értéktőzsde honlapján szerdán.
A 2019. június végi adatok alapján az SGS 8,3 százalékos piaci részesedésével Szerbia negyedik legnagyobb bankja. Univerzális bankként a lakossági és vállalati szegmensben egyaránt aktív – áll a közleményben.
„Az akvizíció eredményeként az OTP csoport még meghatározóbb piaci szereplővé válik az országban” – emelte ki az OTP.
Korábbi tájékoztatásuk szerint az OTP piaci részesedése a márciusig lezárt tranzakciók alapján 5,7 százalék volt Szerbiában.
Bencsik László az OTP Bank vezérigazgató-helyettese márciusban sajtótájékoztatón azt mondta: a bankok előző tulajdonosai kérésének eleget téve nem közlik a vételárat. Erről annyit mondott: az elmúlt 2 évben végrehajtott akvizíciók összességében könyvértéknek megfelelő vételáron történtek.
Az OTP Bank Srbija az idén az első fél évben – a már bejelentett, de le nem zárt akvizíció hatása nélkül – mintegy 3 milliárd forint adózott eredményt ért el, 91 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. Az OTP csoport teljes féléves eredménye megközelítette a 178 milliárd forintot.
A szerbiai érdekeltség mérlegfőösszege a fél év végi adatok alapján 4 százalékkal 613 milliárd forintra nőtt. Az OTP Bank Srbija saját tőkéje 2019. június 30-ra 9 százalékkal 92 milliárd forintra nőtt.
Az OTP csoport féléves pénzügyi jelentés szerint 2019. április 25-én megtörtént az OTP érdekeltségei, a Vojvodjanska banka a.d. Novi Sad és az OTP banka Srbija a.d. Novi Sad egyesülése, a Vojvodjanska banka beolvadt az OTP banka Srbija-ba. Az integráció első eredményei alapján a szerb bank fiókszáma 6 egységgel 148-ra, az alkalmazotti létszám 85 fővel, 4 százalékkal csökkent.
Kétszámjegyű hitelállomány-növekedést vár idén az OTP Bank Romániában. A bankcsoport öt éven belül megduplázná piaci részesedését. A társaság elsősorban a mikrovállalati hitelezésben lát jelentős növekedési potenciált, illetve a lakossági befektetési és megtakarítási területen kívánja fejleszteni szolgáltatásait.
Az OTP Bank részvényeit a BÉT prémium kategóriájában jegyzik, árfolyamuk kedden 12 630 forinton zárt, az elmúlt egy évben legmagasabb áruk 13 2580, a legalacsonyabb 9820 forint volt.