Pannonhírnök
Keresés
Close this search box.

Így néz ki Petőfi verse kínaiul

Miskolcon a Tudomány és Technika Házában nyílt kiállításon 20 ázsiai képzőművészeti technikával készült csendélet és tájkép kalligráfiák között Konfuciusz bölcsességei mellett Petőfi Sándor Szabadság, szerelem! verse is olvasható.

Február 8-áig tekinthető meg az a kiállítás, amely Miskolcon nyílt a Tudomány és Technika Házában. 20 ázsiai képzőművészeti technikával készült csendélet és tájkép látható, a kalligráfiák között pedig Konfuciusz bölcsességei mellett Petőfi Sándor Szabadság, szerelem! verse is olvasható.

Petőfi verse kalligráfiával írva (Fotó: Vona Ildikó/ PannonHírnök)

A magyar-kínai kapcsolatok elmélyítését is segítheti a tárlat, amely a Pekingi Vegyipari Egyetem és a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézetének szervezésében jött létre, s két kínai tanár (Zhang Xiaofeng, Zhuang Yibing) alkotásait sorakoztatja fel.

Hat éve alapították a Konfuciusz Intézetet, azóta dolgozik együtt a miskolci egyetem a pekingivel. Mindkét intézmény célja, hogy erősítse a tanárok és a hallgatók intézményközi cseréjét, valamint elősegítse a két kultúra kölcsönös bemutatását.

A kalligráfiai és festőművészeti kiállítás ünnepélyes megnyitóján a kínai zenei kultúrába is betekintést nyerhettek a jelenlévők. Kuttor Dániel, a Konfuciusz Intézet társigazgatója elmondta: Petőfi Sándor Szabadság, szerelem! című költeménye azért került bele a tárlat anyagába, mert az széles körben ismert Kínában is.

MEGOSZTÁS
Facebook
Twitter
LinkedIn
További cikkek