A Burgenlandi Magyar Kultúregyesület adta hírül Facebook oldalán, hogy szeptember 1-én megkezdte működését a Rólunk.at portál, a magyar népcsoport online híroldala.
A régóta tervezett projekt célja az Ausztriában élő magyar népcsoportok összefogása, összetartozásának erősítése, továbbá naprakész tájékoztatása. A Rólunk.at igyekszik fiatalos hangnemben megszólítani olvasóit, az online forma segítségével pedig az őshonos közösségen kívül a fiatalokat és a nemrég Ausztriába érkezett magyarokat is szeretné elérni.
Nagyszerű kezdeményezés az új online újság, hiszen az Ausztriában élő magyarok anyanyelvükön olvashatnak az őket érintő témákról, eseményekről, rendezvényekről. A folyamatos tájékoztatásról több szerkesztő gondoskodik majd, de a magyar szervezetektől és az olvasóktól is várják a témajavaslatokat és tudósításokat. A magazint négy magyar népcsoporti szervezet összefogásával és a Kancellária anyagi támogatásával sikerült elindítani.
A RÓLUNK – Ausztria Magyar Oldalai elnevezésű portál főszerkesztőjét, Era Erlinghagent boldogsággal tölti el az új feladat.
– Én személy szerint nagyon örülök, hogy meg tudtuk alapítani ezt az online újságot, mert egyrészt nagy hiányt hivatott betölteni – eddig nem volt olyan médium, amely az egész magyar népcsoportot képviselte volna Ausztriában -, másrészt pedig azért, mert ez egy igazi közös projektje több ausztriai magyar egyesületnek. Ugyanakkor ez egy lépés a modernizáció és a szakmaiság felé is: itt lehetőségünk van egy valóban korszerű online médium működtetésére professzionális szerkesztőkkel, miközben a különböző közösségi médiacsatornákat is használhatjuk a közösségépítésre. Különösen izgalmasnak tartom azt a lehetőséget, hogy a magyar közösségből minél több embert bevonhatunk ebbe a projektbe – például az újság mögött álló egyesületek együttműködése vagy a tervezett nyílt szerkesztőségi ülések révén – felelte a Pannon Hírnök kérdésére.
A szerkesztő-újságíró kollégáival közösen meghatározott célkitűzésekbe is szívesen beavatott.
– Kijelölt célunk, hogy az ausztriai magyar közösséget a maga sokszínűségében képviseljük, és ezáltal erősítsük az egymás iránti érdeklődést, de a népcsoporton belüli összetartozás és identitás érzését is. Ebben az értelemben portrékkal és riportokkal szeretnénk bemutatni az osztrák egyesületek sokszínű életét, de olvasóinknak a kultúra, a hírek, az egészségügy vagy a szórakozás területéről is szeretnénk tartalmakat kínálni – és természetesen a fiatalabb olvasók számára is. Szeretnénk minél szélesebb olvasóközönséget elérni, és nemcsak a mindennapjaik részévé válni magazinunkkal, hanem motiválni őket arra, hogy maguk is aktív tagjai legyenek az ausztriai magyar közösségnek – zárta szavait a főszerkesztő.
(Kiemelt kép: MTI/ Komka Péter)