Az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj teljes versenyét élőben közvetíti a Magyar Telekom, amely az idei évtől hároméves szerződést kötött a Magyar Vitorlás Szövetséggel az esemény kizárólagos streaming és tracking szolgáltatására.
Fegyver Csaba, a Magyar Telekom stratégiai és kiemelt projektekért felelős igazgatója a jövő csütörtökön rajtoló versenyt megelőző pénteki balatonfüredi sajtótájékoztatón felidézte: társaságuk két éve kapcsolódott be a Kékszalag közvetítésébe, majd tavaly, a győri Széchenyi István egyetemmel együttműködve, a streaming mellett már tracking funkcióval is bővült szolgáltatásuk.
A 57. Kékszalagra a balatonfüredi mólónál felépítenek egy stúdiót, ahová tizenkét kameráról, három drónról, két éjjellátó készülékről és öt hajókra felszerelt kameráról érkeznek be képek, így a teljes versenyt élő adásban tudják közvetíteni – ismertette.
Budai Tamás, a győri Széchenyi István Egyetem digitális fejlesztési központjának technológiai vezetője elmondta: céljuk közelebb hozni a vitorlássportot a nézőkhöz, de nyomkövetőik adataival a stúdióban ülők is hasznos információkkal gazdagodhatnak a hajók sebességéről, pozíciójáról.
Arra készülnek, hogy minden regisztrált hajóra tesznek egy vízálló borítású nyomkövető eszközt, amelyek bizonyos időközönként beküldik a hajó pozícióadatait egy központi rendszerbe, ahol feldolgozzák és egy webes felületen megjelenítik azokat
– foglalta össze.
Holczhauser András, a Magyar Vitorlás Szövetség főtitkára hangsúlyozta: a Kékszalag filozófiája a hagyományok megőrzése illetve a technikai fejlődés. A Kékszalag már önálló brand, az együttműködés pedig segít abban, hogy mindenkihez közelebb hozzák a vitorlássportot – jegyezte meg.
Tájékoztatása szerint átlagosan 2800 versenyző és 550 hajó vesz részt Európa legnagyobb tókerülő versenyén, amelyet 1934-ben indítottak útjára.
Gémesi Jóka, a tavalyi Kékszalag-győztes és egyben időrekorder Fifty-Fifty csapatának marketingigazgatója örömét fejezte ki, hogy a fejlesztéseknek köszönhetően a „láthatatlan pillanatokba” is betekintést kaphatnak a nézők.
Szeretnék, ha jobban látható lenne a vitorlázás, hogy kiderüljenek azok a részek, amelyek inkább az egyéni sporthoz, és azok, amelyek abszolút a csapatsporthoz közelítenek – fogalmazott.
Borítókép: A Kékszalag vitorlásai (Fotó: Magyar Telekom)