Pannonhírnök
Keresés
Close this search box.

A környezetbarát elektromos autózás jelenti a jövőt

A 2014-ben alakult NIO jelentős cég a prémium elektromos járművek piacán

Nagy Márton és a Nemzetgazdasági Minisztérium delegációja a közelmúltban a kínai NIO vállalat meghívására Huj Csanggal (Hui Zhang), a NIO Europe elnökhelyettesével egyeztetett, valamint látogatást tett a társaság Bajorországban lévő NIO Global Design Centerében – tájékoztatott a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

A 2014-ben alakult NIO úttörő és vezető vállalat a prémium intelligens elektromos járművek piacán, tavaly több mint 160 ezer elektromos járművet értékesített. A vállalat nagy hangsúlyt fektet a kutatás-fejlesztésre (k+f), amelynek eredményeképpen mintegy 8600 (függőben lévő és engedélyezett) szabadalommal rendelkezik. A társaság olyan k+f rendszert hozott létre, amely akkumulátorok, elektromos hajtásrendszerek, intelligens rendszerek és intelligens alváz tartományvezérlők fejlesztését, valamint egy egyedülálló akkumulátorcsere technológiát is magába foglal.

 

Illusztráció – Új elektromos busz Kaposváron (Fotó: MTI/ Varga György)

 

Nagy Márton a látogatás során hangsúlyozta, hogy Magyarország egy erős és versenyképes európai elektromos járműiparban érdekelt. Megállapította, hogy az elektromos autózás további térnyerése tekintetében a modulok cseréje, azaz az akkumulátorok vagy azok egy részének cserélhetősége lehet a megoldás. Mindez érdemben növelheti a keresletet a használt elektromos autók iránt, tovább javítja az ágazat piacképességét.

 

Akkumulátor csereállomások segítik az elektromos autózást

 

A NIO kiemelkedő projektje az akkumulátor csereállomások létrehozása, amelyeknél a tulajdonos a lemerült akkumulátort rövid idő alatt, szinte várakozás nélkül kicserélheti. Ezért a kormány külön figyelemmel kíséri a NIO fejlesztéseit, amelyek hozzájárulnak a hosszú távon is fenntartható elektromobilitás kialakításához.

A tárcavezető a látogatás kapcsán hangsúlyozta, hazánk célja, hogy tovább erősítse a gazdaság találkozási pont szerepét, azaz Magyarországon kapcsolódjon össze a keleti és nyugati tőke, illetve high-tech technológia. Ez az elektromos autóiparban példamutatóan valósul meg hazánkban, ahol a vezető német autógyártók és a legfejlettebb kínai autóipari vállalkozások működnek együtt.

(Az MTI értesülései szerint)

 

A nyitókép illusztráció

Kövessen minket a Facebookon is!

MEGOSZTÁS
Facebook
Twitter
LinkedIn
További cikkek