Új olajmezőt fedezett fel a Mol Somogysámson határában
Több mint egy évtized elteltével találtak ismét olajat a Dunántúlon.
Több mint egy évtized elteltével találtak ismét olajat a Dunántúlon.
A Mol a karbantartás után ugyan újraindította a százhalombattai Dunai Finomítót, de a teljes kapacitás elérése több hetes folyamat.
A Mol jövőre 40 milliárd forintot költ kőolaj- és földgázkutatásokra Magyarországon – mondta Homonnay Ádám, a Mol kutatási és termelési igazgatója Vecsésen.
Jelentős mennyiségű kőolajat talált a Mol Vecsés határában, 2100 méter mélyen, a társaság júliusban kezdett kutatófúrásba a területen.
Londoni árupiaci elemzők szerdai előrejelzése szerint 20 százalékkal zuhanhat az idén Oroszország nyersolajexportja, ha az Európai Unió elfogadja az orosz olajimport fokozatos betiltására kidolgozott tervet, a rendkívül magas földgázárak azonban így is komoly mértékben javítják az orosz fizetési egyensúlyt.
Hétfőn dél körül erősödött a forint a főbb devizákkal szemben, a kőolaj ára jelentősen csökkent és alacsonyabban állt az európai gázár-jegyzés is, miközben az arany ára is süllyedt reggel óta.
A befektetők aggódnak a kereslet miatt is, jóllehet az amerikai energiaügyi minisztérium szerdán közzétett adatai szerint már a harmadik egymást követő héten csökkentek az olajtartalékok az Egyesült Államokban.
Csütörtökön, röviddel 17.30 óra után az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 2,18 dollárral (5,15 százalékkal) 40,12 dollárra esett.
Hétfőn a Brent és a WTI egyaránt két hete legnagyobb csökkenéssel zárt. A Brent ára 1,71 dollárral (3,96 százalékkal), a WTI pedig 1,80 dollárral (4,38 százalékkal) csökkent.
Az orosz pénzügyminisztérium honlapjára kedden felkerült közlemény szerint az exportvám tonnánként 2,1 dollárral 45,40 dollárra csökken.
Az olajárak erős nyomás alá kerültek, miután Szaúd-Arábia a múlt héten bejelentette, hogy áprilistól növeli kitermelését.