Jó diótermés várható az idén a FruitVeB elemzése alapján
Jó minőségű és mennyiségű dió terem az idén hazánkban
Jó minőségű és mennyiségű dió terem az idén hazánkban
Az MTI által megkérdezett borászok arról számoltak be, hogy szinte kivétel nélkül magas cukortartalommal szüretelik a szőlőt.
Ledó Ferenc egyik zöldségfajtánál sem számít idén drasztikus árváltozásra a tavalyi évhez képest, azonban a heti árakban kisebb-nagyobb kilengések megtörténhetnek.
A brutális terméskiesés miatt ráadásul biztos, hogy az elmúlt 5-10 évben megszokott árintervallum felső harmadában fognak majd mozogni az árak 2020-ban.
A dió ára évről-évre emelkedik, idén a tapasztalatok szerint már 10-20 százalékkal többet kérnek érte, mint tavaly.
A dióbél piaca érdemben novemberben indul, az árakat pedig az import mennyisége és ára befolyásolja majd.
A szárazabb első időszakot követően májusban hűvösebb és csapadékosabb időjárás volt, amely kedvezett az őszi kultúráknak.
A sárgabarack jó idei termése a szakértő szerint annak köszönhető, hogy ezen a területen nagy arányban elterjedtek a modern ültetvények.
Nagy István hangsúlyozta: országszerte több mint 60 ezer gazdálkodó számára jelenti az egész éves munka megkoronázását a most meginduló aratás.
A sok esőt a cseresznye is megsínylette,így a tavalyi árakhoz képest valószínűleg drágább lesz.
A magyar málnatermesztés évről évre csökkenő tendenciát mutat, idén kevesebb, mint ezer tonna málnát takaríthatnak be a 200 hektárnyi termőterületről, amelynek csak a fele elfogadható
Kisebb mennyiségben már hétvégén megjelenik a piacokon a magyar szabadföldi szamóca, amely kinézetben és ízben is eltér az importtól