Keresés
Close this search box.

Dohai tenisztorna:Fucsovics főtáblára jutott

Fucsovics Márton főtáblára jutott az 1,465 millió dollár (433 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás tenisztornán.

Fucsovics Márton főtáblára jutott az 1,465 millió dollár (433 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás tenisztornán, miután a második mérkőzését is megnyerte a selejtezőben.

A kvalifikáció első kiemeltjeként a 27 éves Fucsovics – a viadal honlapja szerint – vasárnap három szettben, 4:6, 6:1, 6:4-re bizonyult jobbnak a cseh Jiri Veselynél, aki a 105. a világranglistán.
A magyar játékos (70.) az első szettben 1:5-ös hátrányba került: mindhárom szerváját elveszítette, miközben egyszer brékelt. Fucsovics a folytatásban hiába zárkózott fel, 48 percet követően játszmahátrányba került. A második szettben viszont már egyértelműen ő irányított, és 26 perc alatt könnyedén egyenlített. A döntő játszmában a magyar játékos 2:2 után brékelőnyre tett szert, és abból kiszerválta a meccset, amely 1 óra 50 percig tartott.
Közösségi oldalán közzétett nyilatkozatában Fucsovics leszögezte: Vesely végig kitartóan küzdött ellene.
“Az első szettben megnehezítette a dolgom a szél” – fogalmazott a 27 éves nyíregyházi játékos. Hozzátette: a rossz időjárási viszonyok sem tudták eltántorítani céljától, a győzelemtől.
“Kedden sem lesz könnyű feladatom, hiszen a főtáblára felkerülve Frances Tiafoe-val játszom” – tekintett előre Fucsovics, akinek 21 esztendős amerikai riválisa 47. a világranglistán.