
Augusztus 20. – Ma van a Debreceni Virágkarnevál
Az évforduló jegyében 50 belvárosi üzlet, vendéglátóhely kapcsolódott be az 50 év 50 kirakat akcióba.

Az évforduló jegyében 50 belvárosi üzlet, vendéglátóhely kapcsolódott be az 50 év 50 kirakat akcióba.

Kémiai szúnyogirtás Hajdúszoboszlón.

Debrecenben ma megkezdődik a turisztikai szezon.

Hajdúnánáson még a két világháború között is ezrével legeltettek jószágokat, a hozzájuk fűződő szokások igen gazdagok. A kihajtási ünnep ezeket eleveníti fel.

Hét magyarországi magyar-spanyol két tanítási nyelvű középiskola tanárai, diákjai vesznek részt Debrecenben a magyar-spanyol két tanítási nyelvű gimnáziumok országos találkozóján.

A találkozó legfontosabb témája az oktatási együttműködés volt.

A virágkarneváli előkészületek jegyében virágokkal díszített installációt állítottak fel szombaton Debrecen belvárosában, amely azt fejezi ki, hogy a város 2023-ban Európa Kulturális Fővárosa szeretne lenni.

A vasárnap született kis tapírnak a látogatók adnak majd nevet. A dél-amerikai tapírok csoportjába tartozó apróság a debreceni állatkert európai fajmegmentő programjának köszönhetően született meg.

A növekvő igények kielégítésére a rendelkezésre álló kapacitások nem elegendőek, ezért szükségessé vált, hogy a jelenleg működő 3 gyár mellé Debrecenben is üzembe állítsanak egy termelő egységet.

Az idei debreceni utazási vásár díszvendége Nagyvárad és Biharország, a belföldi turizmus kiemelt úti célja pedig a Mátra és a Bükk.