
Gyengüléssel zárta a hetet a BUX
A BÉT eddig felülteljesítette a gyengélkedő nyugati részvénypiacokat, pénteken viszont kedvező nemzetközi hangulat mellett esett a BUX.

A BÉT eddig felülteljesítette a gyengélkedő nyugati részvénypiacokat, pénteken viszont kedvező nemzetközi hangulat mellett esett a BUX.

Tartható az idei adósságráta, jók a növekedési adatok, de továbbra is szükség van a reziliens költségvetési politikára – hangsúlyozza az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a honlapján

A nemzetközi tőzsdéken kedvező a hangulat, a BUX is jól teljesített, új történelmi csúcson zárt, ennek ellenére némileg lemaradt az európai tőzsdékhez képest.

Kibocsátói hírek nem befolyásolták az árfolyamokat, a Mol árfolyama az olajár csökkenésével együtt korrigált vissza.

Január óta folyamatosan, egyre gyorsuló ütemben emelkednek az árak Németországban, júliusban 3,8 százalékon, júniusban pedig még 2,7 százalékon állt a mutató.

Gyengült a forint a főbb devizákhoz képest a nemzetközi bankközi devizapiacon kedden. Az euró 360,47 forinton forgott este hét órakor, 80 fillérrel emelkedett az árfolyama

A vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest, a Mol és az OTP forgalma is átlag feletti volt.

Eredményre vezettek az elmúlt két év erőfeszítései, az uniós Mezőgazdasági és Halászati Tanács hétfői ülésén az Európai Bizottság ígéretet tett a mézkeverékek származásjelölési előírásának felülvizsgálatára

A jogszabályi előírásoknak és a piaci versenynek köszönhetően folyamatosan emelkedni fog a magasabb energetikai hatékonyságú zöld otthonok aránya a magyarországi ingatlan állományban – közölte Kricsfalussy

A vezető részvények közül különösen az OTP és a Mol teljesített jól, ezek húzták fel a BUX-indexet.

Csökkenő forgalomban emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 53 955,85 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken, 366,05 ponttal, 0,68 százalékkal magasabban,

A Mol és a Richter erősödésének köszönhetően emelkedett újabb történelmi csúcsra a BUX-index.