Pannonhírnök
Keresés
Close this search box.

Ősbemutatót tartott pénteken a Pécsi Nemzeti Színház

Egy produkcióban láthatók a teátrum legkedveltebb művészei.

William Shakespeare majdnem azonos című színművének felhasználásával Vinnai András és Nagy Péter István írta a Vízkereszt vagy amit forgattok című darabot, amelyet szeptember 21-én mutattak be a pécsi színház Nagyszínházában.

Az előadás szereplői UHRIK Teodóra Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas, STUBENDEK Katalin, GYÖRFI Anna, BUKOVSZKY Orsolya e.h. SZFE, LIPICS Zsolt Jászai Mari-díjas, KÖLES Ferenc Jászai Mari-díjas, LAKLÓTH Aladár, TAKARÓ Kristóf, BERA Márk, JÓZSA Richárd, URBÁN Tibor, KÁLLAI Gergely, BERGOVECZ Dávid.

Jelenet az előadásból (Rajnai Richárd fotója)

Vinnai András és Nagy Péter István újragondolták és mai témába öntötték a shakespere-i vígjátékot. Új darab született a Pécsi Nemzeti Színház számára – Vízkereszt vagy amit forgattok.

A történet: Viola Fjordmussen, a fiatal, gendersemleges környezetvédő hajótörést szenved egy szigeten, amelynek egyik felén egy véres diktatúra, a másikon pedig egy hollywood-i blockbuster koppintásokra szakosodott filmstúdió működik.

Az Illíria Pictures Mozgóképgyártó Vállalatnál azonban megállt az élet egy túl élethűre sikerült kellékfegyver miatt.

A trópusi művésztelep minitársadalmának tagjai partra vetett halként tengődnek, és jobb híján zsákutcába fordult érzelmeikben pancsolnak. Akad itt kiközösített macsó filmsztár, gyászban pácolódó szexszimbólum, priapizmusban szenvedő wannabe színész és egy egész stábnyi vitatható egzisztencia, akik a művészetért akár az életüket, napi szinten viszont a májukat is feláldozzák.

A zátonyra futott legújabb szuperprodukciót egy karótnyelt, akut sértődöttségben szenvedő producer próbálja újjáéleszteni a lehető legkevesebb sikerrel, de a legtöbb bonyodalom árán. Viola munkavállalóként kerül a pozíciókért folyó harcok és a művészlét által túlgerjesztett érzelmek kereszttüzébe.

Nagyratörő kisstílűség, nárcisztikus küldetéstudat és olykor alpáriságba hajló költészet váltakozik ebben a merész Shakespeare remake-ben, amely zavarba ejtő helyeken kutatja a szerelem és a művészet misztériumát.

Az előadást Nagy Péter István rendezte,  a díszletet Devich Botond, a jelmezeket Jeli Sára Luca tervezte.

Nyitókép: Jelenet az előadásból (Rajnai Richárd fotója)

MEGOSZTÁS
Facebook
Twitter
LinkedIn
További cikkek