Pannonhírnök

Színes 62. évadot zárt a Miskolci Szimfonikus Zenekar

Nagyszabású Operagálával zárta évadát a Miskolci Szimfonikus Zenekar. Rekordszámú hangversenyt játszottak a 2025/26-os szezonban.
Miskolci Szimfonikusok Aperitif

104 hangverseny, közel 30.000 néző ebből kb. 14 ezer, 18 év alatti. Olaszországi turné, határon túli koncertek, több mint 50 ifjúsági program. Közel 800 eladott bérlet és 16.000 jegy. Számos állótaps, teltházas koncert és új helyszín – így néz ki a Miskolci Szimfonikus Zenekar 2025/2026-ös évada számokban.

Nagyszabású Operagálával zárta évadát a Miskolci Szimfonikus Zenekar. Álló tapssal jutalmazta a közönség a hangversenyt, amelyet ma még Szerencsen a Rákóczi-várban is előad az együttes. Az évad eredményeiről évadzáró társulati ülésen számoltak be.

Czipa András, országgyűlési képviselő úr elmondta:

Miskolc számára mindig is fontos volt a kultúra, dolgozni fogunk azon, hogy ez országos szinten is látszódjon. Itt ez a csodás szimfonikus zenekar és egy kőszínház, akik erős alappillérei lehetnek egy pezsgőbb kulturális életnek.

Török Levente, bár művészeti vezetőként már leköszönt, de első karmesterként a következő évadban is jelen lesz az együttes életében. Mint mondta, nagy örömmel tölti el, hogy a szakma mellett, a közönség és már a helyi vezetés is egyre inkább felfigyel a zenekar teljesítményére. „Személy szerint köszönöm neketek ezt a két évet, rendkívül sok munkátok van benne, sokszor érzelmileg is megterhelő feladatokkal, s ennek a fegyelmezett munkának egyértelmű eredménye van a jelenlétben és a nézőszámban is, ez a TI érdemetek” – emelte ki.

Folyamatosan törekedtünk a hagyományok ápolása mellett hangsúlyt fektetni az újításokra. Így a népszerű, klasszikus darabok mellett, több zenei különlegességet tűztünk műsorra, és az ismert művészvilág képviselői mellett fiatal feltörekvő tehetségeket is szerepeltettünk a programunkban.

Szászné Pónuzs Krisztina, ügyvezető megköszönte Török Levente munkáját. Mint mondta, pontosan azt a fiatalos lendületet hozta az együttes életébe, amit vártak. „Úgy gondolom eredményes évadot zártunk. Számos teltházas koncertet tartottunk és több új helyszínen is bemutatkoztunk. S, ami még inkább öröm, hogy újra elértük, sőt meg is haladtuk a 2020 előtti statisztikáinkat nézőszámban, koncertszámban egyaránt. Mindezt Miskolc elmúlt évekbeli közel 15%-os népességcsökkenése ellenére.”

Hozzátette még, hogy nagy büszkeség számukra, hogy rekordszámú a bérletet és jegyet értékesítettek az elmúlt évadban, s hogy a szakmában is egyedülállóként emlegetik az ifjúságnevelő programjukat, ami a 0-18 éves korosztályt fedi le, s mára már a bérleteladásukban is megvan az eredménye, hisz közel 200 db bérletet vásároltak az elmúlt évadban fiatalok.

 

Sikeres évadot zárt a Miskolci Szimfonikus Zenekar

 

A Miskolci Szimfonikusok ismét bizonyították, hogy a minőségi kulturális programoknak van létjogosultsága Miskolcon, ezt bizonyítja az exponenciálisan emelkedő bérleteladás, jegyeladás és nézőszám is. Nagy büszkeség, hogy a fiatalokat is aktívan be tudják vonni a koncertéletbe, nem csupán nézőként, hanem partnerként is.

Az elmúlt évad bérletstruktúrája változatlan marad: a 8 alkalmas Maestro és 4 estet magába foglaló Capriccio mellett pedig folytatódik a Gál Károly Zenei Esték sorozat is. Egyre több fiatal művészt és külföldi, vagy külföldön élő magyar kiválóságot is igyekeznek elhozni a miskolci közönségnek. A következő évadban is szerepelnek nagy nevek és feltörekvő művészek is a műsorban, lesznek ősbemutatók és népszerű közönségkedvencek is. 2026/2027-es bérleteik már most szép számban elfogytak.

Az évadzáró társulati ülésen köszöntötték a jubiláló tagokat, valamint a legtöbb szolgálatot teljesítő kollégát is. 25 éve dolgozik a zenekarnál, Tóth Tamás brácsa szólamvezető. 40 éve erősíti a társulatot Kremjétné Szegeczky Zita, nagybőgőművész. A legtöbbet pedig Nádasdi Ferenc, hegedűművészt láthatta és hallhatta a 2025/2026-os évadban a közönség. Kispál Erzsébet, hegedűművészt és Czakó Péter klarinétművészt nyugdíjba vonulásuk okán köszöntötték. Emellett gazdára talált az Évad Zenésze díj is, amelyet a zenekar tagjai szavaznak meg. Idén Gál Szilvia, csellóművész vehette át kollégai elismerését.

Ma még koncertezik a Miskolci Szimfonikus Zenekar, majd a nyári pihenés után, augusztusban Olaszországba utaznak, ahol több helyszínen is muzsikálnak majd.

Augusztus közepén Kisvárdán, a határon túli Homonnán és Edelényben is muzsikálnak.

A miskolci publikumnak szeptemberig kell várni, a szokásos évadnyitó Aperitif koncertjüket szeptember 3-án tartják majd a Szinva-teraszon.


Borítókép: A Miskolci Szimfonikusok Aperitif koncertje (Vona Ildikó/PannonHírnök)

MEGOSZTÁS
Facebook
Twitter
LinkedIn
További cikkek