Jelenleg másodfokú riasztás van érvényben, amit szombattól harmadfokúra emelnek, mivel napról-napra tovább melegszik a levegő. A hétvégén már 38 fok körüli hőmérséklet várható árnyékban.
Tartósan extrém melegre kell számítani, igazi kánikula lesz az elkövetkező napokban. Az országos tisztifőorvos arra hívja fel a figyelmet, hogy a tartós hőség rendkívül megterheli az emberi szervezetet, fizikailag és mentálisan egyaránt. Aki teheti tartózkodjon árnyékban, légkondicionált helyiségekben.
Mindenki fogyasszon bőségesen folyadékot, ne tartózkodjon sokat a napon. Parkoló autóban nem szabad gyereket vagy kutyát egyedül hagyni, ugyanis a jármű belseje képes felmelegedni akár 80 fokra is, amely már életveszélyes.
Nagyon erős UV-sugárzásra kell számítani, ezért javasolt a magas faktorszámú fényvédő krémek használta, könnyű kalap és napszemüveg viselése. A vállainkat se hagyjuk szabadon, mert az erős napsütésben akár 15 perc alatt leéghetünk.
Az extrém hőség házikedvenceinket is megviseli. A gazdik feltétlenül gondoskodjanak számukra kellő mennyiségű vízről, valamint, hogy legyen olyan hely, ahová az állatok behúzodhatnak hűsölni.
Borítókép: Napernyő és nyugágyak a vízparton (Forrás: Pixabay)











